Jump to content

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi kaydolun. Kaydolduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir, durum güncellemeleri gönderebilir, profilinizi yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Zaten bir hesabınız varsa, burayı giriş yapın - aksi takdirde bir hesap oluşturun!"


Sign in to follow this  
Alfa Uo

Forum Kuralları

Recommended Posts

Genel hususlara yönelik kurallar

- Bu platform Alfa Uo oyun sunucularının forumlarıdır.
- Forumda yazılan her yazı bizzat üyenin kendisini temsil eder.
- Kişi kurum ya da kuruluşlara hakaret etmek forum hesabınızın kapatılmasına neden olur.
- Aşağılayıcı, müstehcen, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne aykırı, etik kurallara uymayan ve kanunlarla çelişecek her türlü yazı ve yazıların sahibi yazmış olduklarıyla birlikte forumdan uzaklaştırılır.
- Forum hesabınızın ceza alması durumunda oyun hesabınızda bu cezadan etkilenir.


- Kullanıcılar aralarında saygılı olmak zorundadırlar. Bir kullanıcının başka bir kullanıcıya taciz, tehdit gibi unsurlarda bulunması forumdan uzaklaştırma sebebidir.
- Alfa Uo forumlarında hiç bir şekilde din,dil,ırk,cinsiyet ayrımı yapılamaz. Yapılmasına müsade edilmez.
- Forumda verdiğiniz kişisel bilgilerin gerçek olmaması hesabınızın silinmesine sebep olabilir. (örn: Adım samuel 75 yaşındayım bekarım)
- Birden fazla forum hesabına sahip olduğu tespit edilen kullanıcıların tüm hesaplarıyla birlikte yazmış oldukları yazılar silinir.
- Alfa Uo forumlarında, kişisel tartışmalar Alfa Uo forumları bünyesindeki P.M. fasilitesi aracılığıyla yapılmalıdır. Konu içinde alalen yapılan "kişisel" tartışmalara cezai işlem uygulanır.
- Forum kullanıcıları, yazılarını yazarken "empati" unsurunu göz önünde bulundurmalı, karşısındaki bireyin de kendisi gibi düşünen bir canlı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalıdır
- Forum kullanıcıları, forum kuralları dahilinde yazılan, her türlü görüş ve düşünceye fikirlerine ters düşse dahi saygı göstermekle yükümlüdür.
- Forum kullanıcıları, başlık açarken en fazla baş harfleri büyük olarak başlık açabilirler. Kelimenin tamamının büyük harften oluşması veya noktalama işaretlerinin birden fazla kullanılması durumunda başlık açan kullanıcıya ilk uyarı verilir,  devam etmesi durumunda ise hesabı kapatılır.
- Küfür içerikli ekran görüntüsü koymak yasaktır. İlk kez yapanlar 1. uyarısını alır tekrarı halinde hesabı kapatılır.
- Sunucu ve Yetkililer hakkında yalan, yanlış bilgi veren veya suçlayan kişilerin hesapları uyarısız olarak kapatılır.
- Forum kullanıcılarının, konular hakkında lüzumsuz bir şekilde cevap yazmaları durumunda hesapları uyarısız olarak kapatılır.
- Alfa UO forumu içersinde türkçe yazım kurallarına dikkat edilmelidir. dikkat etmeyen kişiler için ilk uyarı verilir, devam etmesi durumunda ise hesabı kapatılır. 

- Konularda gereksiz yere tartışma çıkaranlar laf sokma yarışına girenlere müsama gösterilmeyecek gerekli yaptırım anında uygulanacaktır.
-Terorist grupların , Terorist başlarının vb. gibi ülkemizde ya da diğer ülkelerde bilinen bölücü grupların ya da kişilerin isimleri ve resimleri ile forumda üyelik almamalısınız. Alsanız dahi hesabınız sorgusuz sualsiz kapatılacaktır. (Bu duruma istinaden hala bu tarz kullanıcı adları, resimleri kullanmaya devam eden kişiler hakkında Savcılığa Suç Duyurusu'nda bulunulacaktır.)
- Sunucu hakkında soyut, herhangi bir sonuca bağlanmayan, sunucunun niteliğine zarar verecek, şekilde yapılan yorum ve şikayetler uyarısız olarak silinir. Tekrarı halinde uyarı verilir. ilk uyarılarını almış kişilerin ise hesapları kapatılır. 
- Alfa Uo forumlarında artık 1. küfür direk hesap kapatma sebebidir. Argo kelimeler hakaret içerikli kelimeler ise 1. uyarı tekrarı halinde hesap kapatma olacaktır. Artık küfür ve hakarete karşı çok daha katı bir yönetim uygulanacaktır. 
- Oyuncular ile ilgili olan ''kara liste'' gibi başlıkların açılmasına bir daha izin verilmeyecektir. Son yaşanan sıkıntılar ve başlıktaki iletilerden gönderilen raporlardan anladık ki kimse durum ispatı yapmıyor/yapamıyor. 
- Oyun için resim paylaşan kişilerin, kendi hesap ismi dışında bir yeri karalaması veya kapatarak resim paylaşması yasaklanmıştır. Resim paylaşacak arkadaşların bu kriterlere uygun paylaşım yapması gerekmektedir. Bu sadece oyun için getirilen bir maddedir. 
-  Defalarca hakaret ve küfür edip hesabı kapatılan kişilerin tekrar foruma üye olması durumunda belli bir süre hesapları hemen kapatılabilecektir. 

Alfa Uo Forum Yönetimine Dair Hususlar

- Alfa Uo oyun sunucuları ve forumları iç işleyişinde demokrasi taahhüt etmeyen bir komünitedir.
- Her mesajınız ve sitede yaptığınız tüm işlemlerde IP adresiniz olası suçları engellemek amacıyla kaydedilmektedir.
- Alfa Uo forum moderatörlerinin yaptıkları cezai işlemlerde kullanıcılara bilgi ve hesap vermek zorunluluğu yoktur. Bir moderatör ancak üstüne bilgi ve hesap vermekle yükümlüdür.
- Forumda verdiğiniz kişisel bilgiler olası hukuki bir durumda yargı organları dışında 3. şahıslarla paylaşılmaz.
- Forum yöneticileri kuralların öngördüğü şekilde kullanıcı hesapları üzerinde yapılacak her türlü işlem hakkına sahiptir.

Alfa Uo forumlarında yazan her kullanıcı yukarıdaki şartları okumuş, özümsemiş ve kabul etmiş sayılır.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...